Acil şifalar dileriz!

Mesai Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:00 - 17:00 | Cts. 09:00 - 12:30
  İletişim : 444 29 63

İç Dudak Estetik Ameliyatı (Labioplasti)

Dış genital bölgenin hoşa gitmeyen görüntüsünü düzeltmek için yapılan genital estetik ameliyatların sayısı son yıllarda önemli ölçüde artmaktadır. 2010 yılından itibaren kadın genital organlarının şeklini düzeltmek ve fonksiyonunu arttırmak için yüzlerce ameliyat gerçekleştirdik. Bu ameliyatlarımızın çoğunluğunu iç dudak estetik operasyonları (labioplasti ) oluşturmaktadır. Labioplasti ameliyatı uygulanan hastaların  ameliyat öncesi ve sonrası  aşağıdaki  görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Genital estetik ameliyatlarındaki tecrübemizin ve bilgilerimizin artması ile küçük dudaklardaki fazlalıkların alınmasına ek olarak gerekli durumlarda klitoris üst ( kaput ), alt kısmındaki alanların  ve klitorisin üst yan taraflarındaki görüntü bozukluğu yapan kısımların alınmasını da cerrahi işlemlerimize ekledik. Bu yapılan ameliyata kombine (birleştirici) labioplasti ameliyatı denmektedir. Bu şekilde hem iç dudaklar küçültülmüş olur hemde klitoris vajina girişine daha yakın ve yapışık bir hal alır. Çıkıntı halindeki klitoris ameliyat sonrasında daha sıkı ve pürüzsüz hale getirilmiş olur.

Kombine labioplasti ameliyatında aşağıda sıralanan yerler düzeltilmektedir. Her hastada bu dört bölümün çıkarılmasına gerek yoktur bu bölgelerden gerekli olan yerler düzeltilmektedir.

Örnek olarak bir hastada burada yazan tüm bölümlerin  düzeltilmesi gerekirken başka bir hastada sadece iç dudaklar küçültülmesi yeterli olabilmektedir. Hangi kısımların düzeltilmesi gerektiğini muayene sırasında hastaya anlatmaktayız.

  1. İç dudakların küçültülmesi
  2. Klitorisin üst yan tarafındaki katlantılar
  3. Klitoris altındaki fazlalık yapan alan
  4. Klitoris üstündeki kalın ve fazlalık oluşturan cilt

 

Labioplasti ameliyatı faydaları ve sonuçları:

Hastalarımız dengeli olarak küçülmüş bir iç dudak yanında küçültülmüş ve sıkılaşmış bir klitorise sahip olurlar.Hastalarımızı ameliyatlardan sonra 3 ay boyunca takip ettik.Genelde yara iyileşmesi ile ilgili sıkıntılar yaşadık. Bunun yanında hem estetik hem de fonksiyonel olarak çok daha fazla tatmin edici sonuçlar elde ettik.

Kombine iç dudak küçültme ameliyatı klitoral kaput ( klitoris üst ve yan taraftaki fazlalık doku) bölgesinde sıkılaşma ve küçük dudaklarda dengeli bir azalma sağlar.

Buna ek olarak klitoral çıkıntı durumlarında klitorisin estetik olarak yeniden konumlandırılmasında en iyi sonucu bu ameliyat ile elde etmekteyiz.

Bu ameliyat cinsel ilişki sırasındaki uyarılmayı ve orgazmı kesinlikle engellemez ve azaltmaz. Hatta hastalarımızın bir kısmında  cinsel ilişki sırasında uyarılmada ve orgazm şiddetinde artış olduğunu bildirmiştir.

Küçük dudakların ve klitorisin normalden büyük olması, klitorisin üstündeki ve yan tarafındaki derinin kalın ve fazlalık oluşturarak sarkması cinsel ilişki sırasında fonksiyon bozukluğu yaptığı gibi psikolojik sıkıntılarda oluşturmaktadır.

Bu sıkıntıları olan kadınlar cinsel partnerlerinden utanırlar ve kendilerine olan güvenlerini yitirirler. Cinsel ilişki sırasında genital organlarının görülmesinden çekinirler. Ayrıca spor yaparken dar kıyafetler giydiklerinde ve cinsel ilişki sırasında ağrıları olmaktadır