Acil şifalar dileriz!

Mesai Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:00 - 17:00 | Cts. 09:00 - 12:30
  İletişim : 444 29 63

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Bu yazımızda kadınların genital estetik ameliyatları içerisinde en fazla yaptırdıkları vajinal daraltma işlemi hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Vajina daraltma ameliyatı estetik jinekolojik operasyonlar arasında her gecen gün daha popular hale gelmektedir. İnternet ve medyada bu konuyla ilgili yazılara daha kolay ulaştıkları için, kadınlar genital estetik konusunda eskiye oranla çok daha fazla bilinçli ve bilgililer. Genital organlarındaki normal olmayan şekil bozukluklarını fark edebiliyor ve bunların ameliyatlar ile düzeltilebileceğini de biliyorlar.

Her ne kadar burun ve göğüs estetiği kadar kadınlar arasında konuşulmasada her geçen gün vajinoplasti ameliyatlarının kadınlar arasında konuşulması ve sayısı katlanarak artmaktadır.

Cinsellik insanların en fazla hoşuna giden iç güdüsel bir davranıştır ve bunun önüne geçmek imkansızdır. İnsanlar tarihler boyunca cinsel ilişki sırasında hem daha fazla haz duymanın ve orgazmı daha şiddetli yaşamanın hemde partnerini daha fazla mutlu ve  tatmin edebilmenin yollarını aramıştır.  Günümüzde bunları sağlamanın yolu vajinoplastidir.

Vajinal daraltma ameliyatları hem estetik bir görünüm sağlamak hemde işlevsel fonksiyonu düzeltmek için yapılmaktadır. Vajinoplasti ameliyatlarından sonra hasta memnuniyeti oldukça yüksektir.

Bu yazımızda vajina genişlemesinin sebepleri, genişlemiş vajinanın ne gibi sorunlar yaratacağı, vajinal daraltma ameliyatlarının nasıl yapıldığı, bu ameliyatların faydaları ve bu konu hakkında hastalarımız tarafından sık sorulan soruların yanıtlarına yer verilecektir.

 

Vajina nedir? Vajen anatomisi nasıldır?

Vajina latince bir kelimedir ve ‘ kılıf ’  anlamına gelmektedir. Anlamından da anlaşlacağı gibi çinsel ilişki sırasında erkek genital organını bir kılıf gibi sarmaktadır. Vajina ne kadar dar olursa penisi o kadar sıkı saracak sonuç olarak kadın ve erkek birbirini daha çok hissedecektir. Bu şekilde cinsel hayat kalitesi çok artacak, her iki taraf içinde orgazmın şiddeti ve cinsel tatmin üst seviyelerde olacaktır.

Vajen doğum yapmamış kadınlarda 7-8 cm uzunluğunda ve 2 cm genişliğindedir. Cinsel ilişki sırasında 9-11 cm kadar uzayabilir ve genişliğide 2,5 cm olabilir. Doğum yapmış kadınların vajinaları cinsel ilişki sırasında uzunlukları 11-13 cm ve genişlikleride 4-5 cm kadar olabilmektedir.

Cinsel yönden kadınlarda uyarılan yer  g noktasınında bulunduğu  vajinanın 1/3 ‘lük ilk giriş kısmıdır. Geri kalan kısım basınç hissi yaratır. Erkekliğin uyarılması ise tüm vajina boyunca devam etmektedir. Vajinanın tüm uzunluğu boyunca dar olması erkeklerin uyarılması, orgazmı ve tatmini için daha memnun edicidir. Erkekler bu şekilde vajinal daraltma yapılan işlemlerden sonra daha çok memnun kalmaktadır.

Vajinanın daraltma nedenleri:

  • Cinsel ilişki sırasında karşı tarafı hissetmeme, boşluk hissi oluşması
  • Vajenden ilişki sırasında gaz çıkarır gibi ses çıkması
  • Erkek tarafından kadına ifade edilmesi
  • Jinekolojik muayene sırsında doktor tarafından tespit edilmesiyle

Vajinal daraltma faydaları ? Vajinal daraltma ameliyatı ne işe yarar?

      1- Cinsel tatmin ve cinsel hazın artırılması için.

      2- Vajina girişinin estetik olarak kapalı görünmesinin sağlanması.

      3- Vajinadan gaz çıkması gibi seslerin engellenmesi.

      4- Vajinal genişleme sonucu idrar torbası ve kalın bağırsak sarkmasının düzeltilmesi.

      5- Vajinal doğum izlerinin silinmesi ( perinoplasti).

      6- Vajinal bölgede daha önce yapılmış ameliyat izlerinin düzeltilmesi:

       7- Cinsel ilişkide özgüvenin tekrar sağlanması